Vánoční Víla 2018

30. září 2018 v 15:06 | kvicka |  Organizační
Tento rok po osmé vám BJDkingdom přináší Vánoční Vílu! ^-^

Aby jste na samotnou Vílu (přípravu dárků) měli času stejně jako předchozí roky termín pro přihlášky je 4.11.2017.


PROSÍM PŘEČTĚTE SI DŮKLADNĚ CELÝ ČLÁNEK (i když už jste se někdy zúčastnili)
JE NUTNÉ POSLAT PŘIHLÁŠKU VE SPRÁVNÉ FORMĚ A SOUBORU.
A NAVÍC DOŠLO K NĚKOLIKA DŮLEŽITÝM ZMĚNÁM!Hlavním cílem Vánoční víly je, udělat našim chlapcům, holčičkám, elfíkům, vlčíškům, upírkům a jiným stvořeníčkům radost... ;)
To jestli sami nějaké vlastníte, nehraje roli. Pokud máte zájem, můžete se zúčastnit i bez BJD a udělat někomu radost ;)
Zde si můžete prohlédnout feedback (dárky) z předchozích ročníků: 2011 ; 2012 ; 2013, 2014, 2015, 2016 a 2017 (nezveřejněny)

O co jde ve Vánoční víle?

Hlavní princip vánoční víly je v tom, že se přihlásí lidé (v našem případě spíše BJD a jejich majitelé), a přihlášení se k sobě potom rozlosují. Čili dostanete přidělenou BJD, které máte vyrobit dáreček, a na druhou stranu si můžete být jisti, že někdo jiný dostal přidělenou vaši BJD, takže vám také nějaký dáreček přijde. Ve zkratce: pokud se přihlásíte k účasti, pošleme vám, komu budete dávat dáreček (zároveň vás někomu přidělíme) a pak už stačí dárek jen odeslat poštou a nebo předat na vánočním srazu, který se uskuteční někdy během prosince (datum bude zveřejněno někdy během listopadu).

Aby bylo vše fér, rozlosování se dělá tak, že na jednu vaši BJD dostane přidělenu jinou BJD a ne že vy dostanete přiděleno jinou osobu a celou její bandu (Takže přihlásíte-li jednu svou BJD budete muset jednu obdarovat. Přihlásíte-li svojich BJD 8, budete muset 8 jiných obdarovat).
Maximální počet BJD, který ale můžete přihlásit je 15.

Pravidla: Majitelé BJDs přihlásí jmenovitě všechny své BJD, které přihlásit chtějí (= ti kteří budou dostávat dárky) a automaticky tím také přihlašují sami sebe (= ti kteří budou vyrábět dárky). Nelze, aby jste přihlásili jen své BJD a sami nikomu dárek dávat nechtěli.
Můžou se samozřejmě účastnit i nemajitelé BJD, kteří by chtěli nějakou tu BJD potěšit. Ti pak přihlásí jen sami sebe a dárek budou jen dávat. Tím pádem samozřejmě nedostanou nic na oplátku, ale pokud jim stačí ten pocit, že udělali radost, budeme jen rádi, když se také zúčastní ;)
JE MOŽNÉ PŘIHLÁSIT I BJD, KTERÁ JEŠTĚ NENÍ DOMA, ALE DO VÁNOC pravděpodobně STIHNE DORAZIT ;)

Většinou se číslo přidělených BJD rovná počtu vámi přihlášených BJD. Není možné ale teď přesně říci, zda to tak bude - pokud by se našli dobrovolníci bez BJD, může být počet přidělených menší. Hlavní je, že se snažíme se, aby to bylo co nejvíce spravedlivé. Je třeba udělat radost všem :)

Bohužel, NE, nejde zařídit, abyste dostali přiděleny BJD stejné velikosti jako vlastníte. Tenhle systém bohužel není možné zavést, protože by se nám pak nikdy nepodařilo BJD rozdělit.

Co se týče dárečků můžou být koupené nebo vlastnoručně ušité či vyrobené nebo kombinace obojího.
Nebudeme stanovovat hodnotu dárku, pracujte ale na nich dle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí. Zamyslete se nad tím, jestli by vás něco podobného potěšilo.
Nechcete přeci někoho zklamat!!!!
Nutné je, aby bylo vidět, že jste nad dárkem přemýšleli a opravdu jste se snažili, aby dárek seděl vám přidělené BJD (temný gothic charakter asi růžové sponečky neocení).
Také se snažte přemýšlet nad využitím (obzvlášť u kupovaných) - hlavně pozor na poměr velikosti k BJD.
(Když si s velikostí vůbec nevíte rady, zjistěte si reálný rozměr věci a pak dělte - pro SD třemi; pro MSD čtyřmi - nebo oprašte trojčlenku xD)

Neumíte šít?
To že musíte umět šít, abyste se mohli zúčastnit, není pravda.
Když se snažíte, dají se dárečky, které potěší nakoupit. (A to nemusíte hned nakupovat BJD věci ze zahraničí.)

Co ano a co ne?
To je hodně těžké definovat a je potřeba zapojit zdravý rozum a trochu fantazie.
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEOBDAROVÁVÁTE MAJITELE, ALE JEHO BJD!!! Pozor na to.
Když opravdu nevíte, můžete pořídit různé věci pro skladování BJD věcí - potěší truhličky atd.
Pozor na drobnosti typu malá zvířátky a různé cetky. Není na nich nic špatného - rozhodně můžete poslat i dekorativní předměty, ale neměli by představovat hlavní náplň dárku!

-------------

Formulář pro zúčastnění se Vánoční Víle 2018

(formuláře posílejte na e-mail bjdkingdom.cz@gmail.com)
Předmět mailu: Vánoční Víla 2018

PŘIHLÁŠKU DO VÍLY NÁM POŠLE PRO KAŽDOU SVÉ PŘIHLÁŠENÉ BJD ZVLÁŠŤ!!!! - VE WORD/PDF/obrázek nebo jiný dokument .
SOUBOR POJMENUJTE JMÉNEM BJD A SVOU PŘEZDÍVKOU.
To znamená, že dále popsané informace pošlete NE V TEXTU MAILU!!! ani NE VŠECHNO V JEDNOM DOKUMENTU!!!
Pošlete sice jeden mail, ale bude mít tolik příloh, kolik přihlašujete BJD.
A to tak, že každý dokument bude obsahovat VŠECHNY!!! požadované informace (Jméno majitele, jméno BJD, informace o BJD, míry a adresa!!!!, kam dárek poslat).
Jenom fotka je výjimkou, ta nemusí být nutně v dokumentu, ale stačí ji poslat zvlášť.

TOTO PROSÍM DODRŽTE. S NÁRŮSTEM ÚČASTI JE PRO NÁS POMĚRNĚ SLOŽITÉ VŠECHNO SPRÁVNĚ PŘIDĚLIT A TOTO NÁM VELMI USNADNÍ PRÁCI. Což je velmi důležité pro to, aby tento ročník proběhl bez problémů.


Co vše musí přihláška obsahovat. (PROSÍM, DODRŽUJTE)
NEPOSÍLEJTE NÁM NEKOMPLETNÍ MAILY!! Chceme, aby všechno bylo v jednou mailu a ne na 70 částí, které z vás budu pracně dolovat...
Děláme to pro vás... jde to ale z našeho volného času....tak nám prosím vyjděte vstříc.
Jméno:vaše jméno/přezdívka
BJDs:
(nemajitelé BJD
nevyplňují)
- jméno (jednotlivě každé vaší BJD - nebo těch co chcete přihlásit)
(Jak už jsem zmínila je možné přihlásit i BJD, které ještě nejsou doma, ale do
Vánoc předpokládáte, že budou.)
- fotku všech vašich BJDs (aby si člověk mohl představit, zhruba jaký dárek má
pro koho dělat...fotka pomůže ;) - ta nemusí být nezbytně v dokumentu stačí ji přiložit- FOTKU POJMENUJTE JMÉNEM BJD
- míry vašich BJDs, čím více tím lépe (s příhlédnutím k proběhlým vílám mohu říci,
že spoustu z účastníků volilo jako dárek něco ušitého, takže jsou potřeba)!
Prosím, změřte BJD sami, pokud můžete a nepoužívejte míry od společnosti. Ne vždy
společnost má totiž míry přesné.
(Pokud tedy budete akční, tak tady je návod, co všechno je ideální změřit ;) )
Samozřejmě nemusíte měřit úplně vše.

- něco o vaší BJD - co má ráda, styl záliby (pokud máte profil na BJDkingdom a
tyto informace tam jsou, stačí poslat odkaz). Čím více toho napíšte, tím je pravděpodobnější, že vám Víla pošle dárek, který skutečně potěší ;)
Adresa:
(nemajitelé BJD
nemusí vyplňovat)
Jméno, Příjmení, Ulice, PSČ, Město
Je DŮLEŽITÉ, aby jste napsali svou adresu, aby vám mohl být dárek pro vaše
zlatíčka doručen (pokud byste se třeba na Vánoční sraz nemohli dostavit).

Uzávěrka přihlášek je dána do 4. listopadu (12:00)
Prosím s registrací nečekejte, pokud možno, na poslední minutu.
BJD vám přidělíme, v následujících dnech po uzávěrce a to všem najednou. Rozlosování proběhne zcela náhodně a nikomu se nebude nadržovat.
Emailem vám přijdou všechny potřebné informace o BJDs, pro které děláte dárky, adresy majitelů, míry a poslední termíny k odeslání dárku atd atd.
Pokud by vám nějaká informace o BJD, pro kterou tvoříte, chyběla, prosím pište vše nám.

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEKONTAKTUJTE OSOBU, KTERÉ BJD PATŘÍ. VÁNOČNÍ VÍLA JE ANONYMNÍ AŽ DO POSLEDNÍ CHVÍLE (předání dárku). Až když dárky budou všechny u svých nových majitelů, můžete si začít zjišťovat, kdo byl vaše Vánoční víla (případně se vánoční víla může podepsat někam dovnitř k dárečku atd.) Na to kdo pro vás dáreček vyrobil se mě můžete potom doptat. POKUD SI NEPŘEJETE, ABY SE PŘÍJEMCE DOZVĚDĚL OD KOHO DÁREČEK JE, PŘIPOJTE TO DO MAILU JAKO PROHLÁŠENÍ "VÁNOČNÍ VÍLA NECHCE BÝT PROZRAZENA" a my budeme vědět, že to nemáme prozradit ;)


POZOR!

Ujistěte se, že jste schopni následující povinnosti opravdu splnit, dříve než se přihlásíte. Ať předejdeme nepříjemnému řešení a následkům.

 • Je nám velice líto, že po neblahých zkušenostech existuje dokonce (neveřejný) Blacklist pro Vánoční Vílu. Pokud nebudete ochotni spolupracovat, reagovat na opakovaná varování, nebude plnit své povinnosti, nebude vám dovoleno se účastnit dalších ročnících víly. Není v tom nic osobního, je to pouze snaha zabránit problémům. Pokud se někdo dře s vaším dárkem a pak nedostane nic na oplátku nebo z vás musí dárek brutálně vymáhat, je kouzlo celé akce pokaženo.
 • Ujistěte se, že budete schopní do daného termínu dárek odeslat. Pokud se z nějakého závažného důvodu zpozdíte (chápeme že někdy třeba škola nebo osobní problémy zasáhnou, každému se to už stalo), napište nám okamžitě, abychom kontaktovali příjemce dárku!!! Takovéhle důvody se ale oznamují předem (před Vánoci.....) ne dva týdny po tom, co měly být dárky odeslány.
 • Dejte nám vědět, že jste dárek odeslali. Bohužel se nám začalo dít, že pošta nevhazuje lístek a adresát netuší, že má dárek na poště k vyzvednutí. Dárky se nám pak vraceli k odesílateli.
 • Pokud dárek neodešlete, nebo se nebudete řídit pravidly, budete přidáni na blacklist. Jediná výjimka je, že dárek ztratila pošta. ALE TO MUSÍTE DOKÁZAT, ŽE BYL ODESLÁN. Doporučuju si nechat vystavit lístek, abyste měli o odeslání důkaz (poslat doporučeně).
  Pokud posíláte balík obyčejně - lístek tedy nedostanete - alespoň si ho vyfoťte před odesláním!!!
  POKUD DÁREK NEDORAZÍ, BUDEME PO VÁS VYŽADOVAT DŮKAZ, ŽE JSTE HO ODESLALI! POKUD DŮKAZ NEOBDRŽÍME, MŮŽETE DOSTAT ZÁKAZ NA DALŠÍ ROKY.
 • Další vaší povinností je dárek si vyzvednout!!! Ač jsem nikdy nečekala, že to může být problém, setkali jsme se s nezodpovědným jednáním a dárky se vraceli odesílatelům, protože je adresát nevyzvedl. Pošta je občas neschopná a lístky nedoručí, proto letos budeme tohle také korigovat a dávat příjemci vědět, že maj očekávat dárek.
 • Velké mínus budete mít i pokud nebudete schopní odeslat po skončení víly fotky s feedbackem. Toto je nedílná součást víly! Zasilatel si zaslouží vědět že dárky došly a že se líbily. Někteří lidé nám dodnes nedodali fotky z předchozích ročníků.....! A i toto trochu kazí celou akci.
  Jakým způsobem se letos bude feedback sbírat dáme vědět. Je možné, že pro tento účel bude stvořena skupina na FB.
Black list sice není veřejný, ale postižené osoby jsou si snad vědomi, že se jich to týká. Prosím, nehlašte se. Vaše přihláška bude zamítnuta.Pokud něco není jasné, máte nějaké dotazy nebo připomínky, nebojte se napsat komentář nebo mail.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clementrot Clementrot | E-mail | Web | Včera v 0:27 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama